К основному контенту

"Какие красивые песни! Мы таких - никогда не слышали", - крымчанка об украинском фольклоре

Мій Щедрий вечір минув у Львові, в одній прекрасній родині, в старовинному будинку якогось ну дуже давнього року. І все було по-справжньому - і карпатська ялинка, і кутя, і холодець, і вишита скатерка. І багато, багато щедрівок, прекрасних, мелодійних. Наших.
А потім господарка, пані Надя, згадала, як вони два роки тому, у цей самий день, поїхали відзначати Щедрий вечір у Криму. Пам'ятаєте, на Майдані наче стихло, це вже потім, потім - буде те страшне Водохреще... А тоді хотілося вірити в краще. Хотілося тепла.
І вони купили квитки на поїзд, і шось довго їхали, і зупинилися у якомусь севастопольскому готелі. Там ніхто не казав шо то Щедрий вечір, тільки - Старий новий рік. В ресторані голосно грав шансон і ведучій закликав усіх наряджатися в карнавальні костюми - чи то зайчиків, чи то білочок.
Нашо мені білочки і зайчики, коли в мене є вишиванка - подумала пані Надя, і вдягла розкішну старовинну ще бабусину гуцульску вишиванку.
- Надя, ти шо!.. Ти думай шо робиш!.. Ти забула де ти?.. Ти в Криму! - перелякано шепотіла їй подруга.
От тільки в ресторані прекрасній жінці - ніхто не сказав ані слова. Всі тільки проводжали її очима.
А потім було багато тостів, і спочатку страшно було говорити українською.
Ще були всякі конкурси - хто краще заспіває пісню про мороз та про зиму. І всі почали співати "Ой, мороз мороз" та ще купу всякого такого совєтського.
Та коли переспівали все, пані Надя раптом так ніжно-ніжно вивела - "Нова радість стала, яка не бувала..." ...В залі запанувала тиша. А вона співала і співала. Про щедрий рік, про щастя, про любов в родині. Про діток, про маленького сповитого Христа.
І якесь дитя пришло до їхньго столу, і слухало з велизечними очима. І принишк ведучий-білочка. І всі-всі ті гості шансонного ресторану на березі Чорного моря.
А вже під ранок те дитя від їхнього столу - забрала мама, додому, спати. Надя боялась, шо вона лаятиметься. Та молоденька мама тільки сказала:
- Какие красивые песни! Мы таких - никогда не слышали...
Вона, мабуть, ще хотіла щось сказати, та тільки постояла, подумала, і пішла собі геть, із сином за руку.
Галина СЕРГЕЕВА

Популярные сообщения из этого блога

Владимир Познер: Дебилизмом попахивает

Вот не хотел писать ничего про Крым, точнее, хотел, но запрещал себе, потому что столько уже написано, и верных слов сказано, и вранья государства на поверхность вытащено, что и добавить вроде нечего. Но оказалось, что столько моих знакомых, которых я считал адекватными людьми, быстро запросились в бан на всех соцсетях, и показали такое свое лицо, которое не у каждого пенсионера на митинге коммунистов увидишь. Поэтому пишу этот пост и буду на него впредь ссылаться, чтобы не писать снова много букв. Я не буду опираться на чьи-то комментарии и слухи. У нас есть два факта — Украина скинула Януковича и Россия отжала у Украины Крым. Первое. Украина. Это другая страна, с другими законами, гражданами и федеральным устройством. То, что мы отжали у этой страны, пока в ней шли сложные процессы, полуостров, не делает этот процесс легитимным. Представьте, что во время митингов на Болотной Япония бы ввела войска на Курилы, и через две недели там жители проголосовали бы за присоединение. Ситуации од…

Вы когда-нибудь поумнеете, а? Дебилы, бл#ть!!!

Российский военный эксперт Виктор Литовкин: Мы уничтожим турецкий черноморский флот за считанные часы  Ну-ну... Русско японская война начиналась с того, что народу твердо пообещали: "Что там той Японии, мы этих узкоглазых макак за месяц шапками закидаем!". Результат - "макаки" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Польская кампания 20-го года начиналась с того, что Тухачевский пообещал за две недели взять Варшаву и раз и навсегда разобраться с этими наглыми панами.  Результат - "наглые паны" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Финская война. Собирались "чухну белоглазую" поучить уму-разуму и победоносно взять Хельсинки за пару недель.  Снова. Результат - "чухна" устроила русским кровавую баню и позорное поражение. И только чудовищным напряжением всех сил и заплатив неимоверную цену москва добилась хоть кого-то результата.
Ну про 41-й год и про то, как русские были уверены, что легко будут бить "кол…

Аналіз законопроекту про особливий статус Донбасу. Читати Всім!!!!

Я спробував написати більш-менш безсторонній аналіз закону про особливий статус Донбасу. Вибачте, що довелось вирізати всі епітети "шозахуйня" чи "шотитворишсволоч". - згідно ст. 2 цього закону Законодавство України діятиме на території Донбасу не в повній мірі.  Що саме по собі означає, що ці територія "випадає" з української юрисдикції. Додатково цю тезу потверджують ст. 6, 8 та 9. - згідно ст. 5 цього закону склад прокуратури та судових органів призначаються фактично місцевою владою Донбасу. - згідно ст. 6 цього закону місцеві органи самоврядування визнаються юридично рівними Кабінету Міністрів та окремим міністерствам.  Тобто, місцева влада Донбасу перестає бути підпорядкованою центральній владі, і взаємодія між ними йде за допомогою окремо укладених угод. Додатково цю тезу потверджує ст. 8 та ст. 9. - згідно ст. 8 цього закону місцеві органи влади Донбасу отримують право на укладання власних міждержавних угод.  Саме це і ховається під евфемізмом "тр…