К основному контенту

Історія про високоідейну комуністку з нашого будинку

Живе в нашому будинку переконана й високоідейна комуністка. Давно вже на пенсії, мешкає у своїй квартирі самотньо, у дружніх стосунках із кимось з інших мешканців будинку не помічена, але любить усіх повчати. З будь-якого приводу. А іноді – розказувати про якісь чудодійні ліки чи вправи для лікування хвороб та поліпшення загального стану здоров’я.
Голосує й агітує вона стабільно за КПУ та Петра Симоненка, але при тому, схоже, має ще й російський паспорт, бо примудряється одержувати російську пенсію, будучи прописаною в якійсь халупі у підмосковному селі. Певно, й українську пенсію отримує, вважаючи це цілком нормальним, адже має паспорт громадянки України й постійно наголошує на якихось своїх заслугах (дуже абстрактно, втім, розповідає про них — не второпаєш чогось конкретного).
Звісно, вона активно виступала і проти Майдану-2004, і проти Майдану нинішнього, проти Революції гідності. І не стільки внаслідок їхнього демократичного, скільки в силу їхнього політично-українського характеру.
Здавалося б, ця «червона бабця» мусила – в силу своїх переконань – під час зимових буремних подій або бути в перших лавах «антифашистів» імені Януковича, або, в крайньому разі, сидіти вдома і не лізти туди, де «найманці Заходу» билися із «владою великого капіталу», принципово бойкотуючи цей двобій як такий, що «не відповідає інтересам пролетаріату».
Проте виявилося, що все далеко не так просто. Наша ідейна комуністка не раз була помічена на київському Майдані. Власне, до певного часу вона ходила туди майже щодня. Щоби пообідати і повечеряти за майданівський кошт. А ще вона регулярно копирсалася в купах принесеного киянами одягу і взуття, добираючи собі найкраще. І до ліків вона добралася, але там – десь так на десятому разі – її й побачив хтось із активістів, котрий добре знав…

Отож походи на Майдан вимушено припинилися, а поливання майданівців словесним брудом – ні. Певний час воно химерно сполучалося з отриманням від Майдану практичної вигоди (і це при немалій російській пенсії).
А буквально напередодні президентських і київських міських виборів увечері я спіткав нашу ідейну комуністку за напруженою працею: на автобусній зупинці поблизу нашого будинку були наклеєні листівки Самооборони Майдану і ще чиїсь із закликом до киян не продавати голоси за гречку й гривні. Так-от, комуністка ретельно вимальовувала кульковою ручкою на цих листівках свастики. Очевидно, в її розумінні фашизм – це коли люди чесні, не продаються нікому й живуть власним розумом, а не за покликом партії.
…Оце дописав текст, перечитав його і подумав: до чого ж комуністка нашого дому схожа на свою рідну партію. У всьому: від паразитування на доброті та щиросерді українців і аж до подвійного громадянства (у випадку партії, так би мовити, політичного) з усіма його матеріальними вигодами.
Сергій ГРАБОВСЬКИЙ

Популярные сообщения из этого блога

Ответ ватникам на "Ну, и чего вы добились своим майданом"

- ... и когда русские спрашивают у меня: "Ну, и чего вы добились своей революцией - та же коррупция, те же олигархи...  Что изменилось?". Я даже не знаю, как ответить. Это фраза прозвучала из уст моей ФБ-подруги Оксаны, с которой мы случайно пересеклись в парке Шевченко. Пришлось оказать неотложную дискурс-помощь. - Отвечай предельно кратко и просто.  - Как? - "А вас еб*т?", например. - И всё?  - И всё. Поверь, это оптимальный ответ. Оксана недоверчиво улыбнулась. - Не веришь? Ок. Пример из жизни. У меня за стеной громко тра*ются соседи. Не просто громко, а очень. Иногда кажется, что там заживо расчленяют кого-то. Разумеется, с одной стороны, все эти истошные коитусы привносят в мой быт лёгкий дискомфорт, но с другой - это их квартира и, соответственно, их правила. А теперь представь себе ситуацию: они закончили - нат*лись, наорались. Сидят себе - пьют чай, курят, о жизни болтают.
В этот момент внезапно появляюсь я и задаю им вопрос: "Ну, и чего вы добились с…

Аналіз законопроекту про особливий статус Донбасу. Читати Всім!!!!

Я спробував написати більш-менш безсторонній аналіз закону про особливий статус Донбасу. Вибачте, що довелось вирізати всі епітети "шозахуйня" чи "шотитворишсволоч". - згідно ст. 2 цього закону Законодавство України діятиме на території Донбасу не в повній мірі.  Що саме по собі означає, що ці територія "випадає" з української юрисдикції. Додатково цю тезу потверджують ст. 6, 8 та 9. - згідно ст. 5 цього закону склад прокуратури та судових органів призначаються фактично місцевою владою Донбасу. - згідно ст. 6 цього закону місцеві органи самоврядування визнаються юридично рівними Кабінету Міністрів та окремим міністерствам.  Тобто, місцева влада Донбасу перестає бути підпорядкованою центральній владі, і взаємодія між ними йде за допомогою окремо укладених угод. Додатково цю тезу потверджує ст. 8 та ст. 9. - згідно ст. 8 цього закону місцеві органи влади Донбасу отримують право на укладання власних міждержавних угод.  Саме це і ховається під евфемізмом "тр…

Владимир Познер: Дебилизмом попахивает

Вот не хотел писать ничего про Крым, точнее, хотел, но запрещал себе, потому что столько уже написано, и верных слов сказано, и вранья государства на поверхность вытащено, что и добавить вроде нечего. Но оказалось, что столько моих знакомых, которых я считал адекватными людьми, быстро запросились в бан на всех соцсетях, и показали такое свое лицо, которое не у каждого пенсионера на митинге коммунистов увидишь. Поэтому пишу этот пост и буду на него впредь ссылаться, чтобы не писать снова много букв. Я не буду опираться на чьи-то комментарии и слухи. У нас есть два факта — Украина скинула Януковича и Россия отжала у Украины Крым. Первое. Украина. Это другая страна, с другими законами, гражданами и федеральным устройством. То, что мы отжали у этой страны, пока в ней шли сложные процессы, полуостров, не делает этот процесс легитимным. Представьте, что во время митингов на Болотной Япония бы ввела войска на Курилы, и через две недели там жители проголосовали бы за присоединение. Ситуации од…