К основному контенту

Росія стане "молодшим братом" із сировиною для Китаю

Так звана "історична" угода між Кремлем і Пекіном не викличе серйозних змін у відносинах. Reuters Росія стане «молодшим братом» із сировиною для Китаю В Росії назвали вчорашню газову угоду з Китаєм "історичною" і відсвяткували її підписання. 
Однак тріумфувати президенту Володимиру Путіну немає підстав. Про це сьогодні пише газета Financial Times. Видання зауважує, що Китай, США і Росія здавна формують "стратегічний" трикутник в міжнародних відносинах. І коли дві з трьох країн домовляються між собою, третій загрожує ізоляція. Цього разу, схоже, домовилися Росія і Китай. 
Однак Вашингтону боятися нового союзу не доведеться, оскільки підписана вчора угода про поставки російського газу в Китай не означає те, про що говорить Кремль. "Підписавши контракт з Китаєм, Путін може заявити світовій спільності і росіянам, що в нього є новий потужний союз на Сході. 
Але Путіну варто утриматися від пихатих заяв. Цей документ – зовсім не тріумф Кремля. Він не викличе серйозних змін у відносинах Росії з Китаєм. 
А якщо відверто, то він лише підкреслює економічну слабкість країни", - йдеться в редакційній статті Financial Times. Видання нагадує, що об'єми, які Китай збирається купувати в Росії, становлять менше чверті від того, що купує в "Газпрому" Європа. 
"Путін повернувся спиною до конструктивного діалогу із Заходом і вибрав відносини з Китаєм, в яких Росія завжди буде молодшим партнером і постачальником сировини. Це принизливий підсумок для народу Росії", - зауважує газета.

Популярные сообщения из этого блога

Ответ ватникам на "Ну, и чего вы добились своим майданом"

- ... и когда русские спрашивают у меня: "Ну, и чего вы добились своей революцией - та же коррупция, те же олигархи...  Что изменилось?". Я даже не знаю, как ответить. Это фраза прозвучала из уст моей ФБ-подруги Оксаны, с которой мы случайно пересеклись в парке Шевченко. Пришлось оказать неотложную дискурс-помощь. - Отвечай предельно кратко и просто.  - Как? - "А вас еб*т?", например. - И всё?  - И всё. Поверь, это оптимальный ответ. Оксана недоверчиво улыбнулась. - Не веришь? Ок. Пример из жизни. У меня за стеной громко тра*ются соседи. Не просто громко, а очень. Иногда кажется, что там заживо расчленяют кого-то. Разумеется, с одной стороны, все эти истошные коитусы привносят в мой быт лёгкий дискомфорт, но с другой - это их квартира и, соответственно, их правила. А теперь представь себе ситуацию: они закончили - нат*лись, наорались. Сидят себе - пьют чай, курят, о жизни болтают.
В этот момент внезапно появляюсь я и задаю им вопрос: "Ну, и чего вы добились с…

Аналіз законопроекту про особливий статус Донбасу. Читати Всім!!!!

Я спробував написати більш-менш безсторонній аналіз закону про особливий статус Донбасу. Вибачте, що довелось вирізати всі епітети "шозахуйня" чи "шотитворишсволоч". - згідно ст. 2 цього закону Законодавство України діятиме на території Донбасу не в повній мірі.  Що саме по собі означає, що ці територія "випадає" з української юрисдикції. Додатково цю тезу потверджують ст. 6, 8 та 9. - згідно ст. 5 цього закону склад прокуратури та судових органів призначаються фактично місцевою владою Донбасу. - згідно ст. 6 цього закону місцеві органи самоврядування визнаються юридично рівними Кабінету Міністрів та окремим міністерствам.  Тобто, місцева влада Донбасу перестає бути підпорядкованою центральній владі, і взаємодія між ними йде за допомогою окремо укладених угод. Додатково цю тезу потверджує ст. 8 та ст. 9. - згідно ст. 8 цього закону місцеві органи влади Донбасу отримують право на укладання власних міждержавних угод.  Саме це і ховається під евфемізмом "тр…

Владимир Познер: Дебилизмом попахивает

Вот не хотел писать ничего про Крым, точнее, хотел, но запрещал себе, потому что столько уже написано, и верных слов сказано, и вранья государства на поверхность вытащено, что и добавить вроде нечего. Но оказалось, что столько моих знакомых, которых я считал адекватными людьми, быстро запросились в бан на всех соцсетях, и показали такое свое лицо, которое не у каждого пенсионера на митинге коммунистов увидишь. Поэтому пишу этот пост и буду на него впредь ссылаться, чтобы не писать снова много букв. Я не буду опираться на чьи-то комментарии и слухи. У нас есть два факта — Украина скинула Януковича и Россия отжала у Украины Крым. Первое. Украина. Это другая страна, с другими законами, гражданами и федеральным устройством. То, что мы отжали у этой страны, пока в ней шли сложные процессы, полуостров, не делает этот процесс легитимным. Представьте, что во время митингов на Болотной Япония бы ввела войска на Курилы, и через две недели там жители проголосовали бы за присоединение. Ситуации од…