К основному контенту

В чому є ризики провалу антитерористичної операції?

На мій погляд, з самого початку оголошена Турчиновим антитерористична операція (АТО) приречена на провал.
Вся проблема в тому, що неправильно кваліфіковано ситуацію. Події на Донбасі намагаються кваліфікувати як тероризм, хоча це не тероризм, а війна. Специфічна, але війна.
АТО – це правоохоронна операція, а в умовах війни потрібно проводити військові операції, з дотриманням всіх вимог, що ставляться саме до військових операцій.
Неправильна кваліфікація події, призводить до неправильного визначення цілей, постановки неправильних задач, неправильного застосування сил і засобів.
Правильний діагноз подій на Донбасі — війна, а саме її підвид – війна у місті серед мирного населення, щось типу герильї.
Ні військові з Міністерства оборони, ні правоохоронці з Альфи не мають навиків для ефективних дій в умовах такої війни. Їх до цього просто не готували. Вони не те що не мають необхідних навиків, 90% з них слово «герилья» ніколи не чули.
Основними завданнями такої війни є:
  • ідентифікація «чужих», для їх подальшої нейтралізації;
  • не розкриття себе та своїх дій.
Ні МО, ні Альфа цих завдань вирішити не можуть.
Цілями, під які заточені МО та Альфа, є: відкрита ліквідація або очевидного противника в умовах прямого зіткнення, або очевидного злочинця-терориста.
А цілями, які мають бути досягнуті в війні на Донбасі є не ліквідація сепаратистів (це вторинна задача), а сіяння серед них паніки та страху.
Сепаратисти так вільно себе почувають, бо:
  • дії антитерористів їм відомі наперед (зрадники оголошують про них ще до початку самих дій);
  • антитерористів легко ідентифікувати, відповідно, і нейтралізувати;
  • сформовано живий щит для прикриття, який буде організований швидше, ніж до них підійдуть антитерористи.
Проміжний висновок: застосування дубів з МО та качків з Альфи в умовах такої війни неефективне.
Найкращими «солдатами» в такій війні є щось типу «семьорочніків» — непомітні мужички з постійним перегаром – які можуть тихо підійти, зробити роботу та швидко розчинитися.
Простим прикладом операції по поширенню страху і паніки серед сепаратистів може бути: вночі, мимо приміщень з сепаратистами проходять пару сірих мужичків, російськомовні, обмотані георгіївськими стрічками, і кидають по камінцю їм у вікна. Через 3,5 секунди виявляється, що це не камінці, а РГД-5 (не Ф-1, а саме РГД-5 — щоб всі осколки залишились в приміщенні:)

Наступної ночі подібне відбувається в іншому місці. На третю ніч всі адмінбудівні будуть порожні – сепаратисти самі порозбігаються.
Найстрашніша ситуація – це не тоді, коли тебе б’ють, або збираються бити, а коли не знаєш, хто і звідки б’є, і коли наступний удар. От таку ситуацію потрібно створити сепаратистам.
ПС. Для того, що мати успіх в герильї, взагалі-то, непогано б залучити хоч одного експерта з такого роду воєн, наприклад, автора підручника «Війна у натовпі».

Популярные сообщения из этого блога

Владимир Познер: Дебилизмом попахивает

Вот не хотел писать ничего про Крым, точнее, хотел, но запрещал себе, потому что столько уже написано, и верных слов сказано, и вранья государства на поверхность вытащено, что и добавить вроде нечего. Но оказалось, что столько моих знакомых, которых я считал адекватными людьми, быстро запросились в бан на всех соцсетях, и показали такое свое лицо, которое не у каждого пенсионера на митинге коммунистов увидишь. Поэтому пишу этот пост и буду на него впредь ссылаться, чтобы не писать снова много букв. Я не буду опираться на чьи-то комментарии и слухи. У нас есть два факта — Украина скинула Януковича и Россия отжала у Украины Крым. Первое. Украина. Это другая страна, с другими законами, гражданами и федеральным устройством. То, что мы отжали у этой страны, пока в ней шли сложные процессы, полуостров, не делает этот процесс легитимным. Представьте, что во время митингов на Болотной Япония бы ввела войска на Курилы, и через две недели там жители проголосовали бы за присоединение. Ситуации од…

Вы когда-нибудь поумнеете, а? Дебилы, бл#ть!!!

Российский военный эксперт Виктор Литовкин: Мы уничтожим турецкий черноморский флот за считанные часы  Ну-ну... Русско японская война начиналась с того, что народу твердо пообещали: "Что там той Японии, мы этих узкоглазых макак за месяц шапками закидаем!". Результат - "макаки" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Польская кампания 20-го года начиналась с того, что Тухачевский пообещал за две недели взять Варшаву и раз и навсегда разобраться с этими наглыми панами.  Результат - "наглые паны" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Финская война. Собирались "чухну белоглазую" поучить уму-разуму и победоносно взять Хельсинки за пару недель.  Снова. Результат - "чухна" устроила русским кровавую баню и позорное поражение. И только чудовищным напряжением всех сил и заплатив неимоверную цену москва добилась хоть кого-то результата.
Ну про 41-й год и про то, как русские были уверены, что легко будут бить "кол…

Аналіз законопроекту про особливий статус Донбасу. Читати Всім!!!!

Я спробував написати більш-менш безсторонній аналіз закону про особливий статус Донбасу. Вибачте, що довелось вирізати всі епітети "шозахуйня" чи "шотитворишсволоч". - згідно ст. 2 цього закону Законодавство України діятиме на території Донбасу не в повній мірі.  Що саме по собі означає, що ці територія "випадає" з української юрисдикції. Додатково цю тезу потверджують ст. 6, 8 та 9. - згідно ст. 5 цього закону склад прокуратури та судових органів призначаються фактично місцевою владою Донбасу. - згідно ст. 6 цього закону місцеві органи самоврядування визнаються юридично рівними Кабінету Міністрів та окремим міністерствам.  Тобто, місцева влада Донбасу перестає бути підпорядкованою центральній владі, і взаємодія між ними йде за допомогою окремо укладених угод. Додатково цю тезу потверджує ст. 8 та ст. 9. - згідно ст. 8 цього закону місцеві органи влади Донбасу отримують право на укладання власних міждержавних угод.  Саме це і ховається під евфемізмом "тр…