К основному контенту

Ода асиметричній війні

Боєздатність збройних сил визначається не їхньою чисельністю та структурою, а тим, наскільки вони здатні виконувати свої завдання. Власне з визначення цих завдань і починається формування необхідної структури та чисельності. За відсутності чіткого розуміння, навіщо країні військові, їхня функція зводиться до безглуздого проїдання бюджетних коштів та задоволення суспільством своїх сексуальних комплексів. До підміни війни небагаточисельними парадами та маневрами, які за браком адекватної воєнної доктрини, по суті, також є парадами, але для вужчої аудиторії.
Українське військо, як з’ясувалось на 23-му році нашої химерної незалежності, ніколи не готувалось до найбільш ймовірної, очевидної навіть дітям, російської інтервенції. Про Радянську Армію, в спадок від якої ми отримали свої збройні сили, нагадували не лише спільні з Росією номери військових частин та кумачеві полкові знамена. По суті українське військо є результатом незначної еволюції, а частіше відвертої деградації, тієї частини радянського мілітаризму, яка припадала на нашу територію. Спробою переробити шматок агресивного імперіалістичного апарату під власні, вже неагресивні, але ще чітко не усвідомлені потреби
Російсько-українська війна висвітлила всі вади такого підходу. Недолугі намагання урядовців порівнювати кількість однотипного озброєння були діагнозом всій політиці в сфері національної безпеки. Навіть в Генеральному штабі готувались до конвенційної війни, в якій, як зізнавались самі, Україна не мала жодного шансу на перемогу. Очевидний дисбаланс в військових силах вимагав застосування кардинально різної стратегії та тактики, але офіційний Київ вперто не хотів цього помічати. Готуючи Давида до бою з Голіафом, в нього вирішили забрати пращу, натомість видавши конвенційні меч та обладунки, в яких він не міг навіть ефективно пересуватись.

Україна не має альтернативи асиметричній війні як основі власної оборонної концепції. Ми маємо бути свідомі, що єдине, що може зупинити агресора від потенційного вторгнення в Україну, є ціна, яку доведеться сплатити за таке вторгнення та подальшу окупацію нашої держави. Лише готовність до тотального спротиву, здатність кадрових військових та резервістів вести партизанську війну на вже окупованих територіях можуть стати запорукою непорушності наших кордонів.
Як слушно зауважуєтсья у великому трактаті Сунь Ци “Мистецтво війни”, не можна виграти війну, обороняючи фортецю. Основним завданням військовослужбовця має бути не втримання або зайняття висоти, а нанесення якомога суттєвішої шкоди військам агресора. Збройні сили мають бути перебудовані з урахуванням пріоритетів асиметричної війни. Це означає, що основою українського війська мають бути невеликі максимально автономні мобільні та високотехнологічні диверсійні підрозділи. Фундаментом допризовної підготовки стати не стройові заняття, а мінно-підривна справа.
Сенатор Чарлі Вільсон, який був головним лоббістом військової допомоги афганським моджахедам в період радянської окупації, в одному з своїх публічних виступів дуже просто пояснив квінтенсенцію асиметричної війни, як співвідношення ціни Мі-24 та “стінгера”, яким його можна збити. Війна - це продовження економіки, наше завдання зробити її на нашій території максимально збитковою.

Популярные сообщения из этого блога

Владимир Познер: Дебилизмом попахивает

Вот не хотел писать ничего про Крым, точнее, хотел, но запрещал себе, потому что столько уже написано, и верных слов сказано, и вранья государства на поверхность вытащено, что и добавить вроде нечего. Но оказалось, что столько моих знакомых, которых я считал адекватными людьми, быстро запросились в бан на всех соцсетях, и показали такое свое лицо, которое не у каждого пенсионера на митинге коммунистов увидишь. Поэтому пишу этот пост и буду на него впредь ссылаться, чтобы не писать снова много букв. Я не буду опираться на чьи-то комментарии и слухи. У нас есть два факта — Украина скинула Януковича и Россия отжала у Украины Крым. Первое. Украина. Это другая страна, с другими законами, гражданами и федеральным устройством. То, что мы отжали у этой страны, пока в ней шли сложные процессы, полуостров, не делает этот процесс легитимным. Представьте, что во время митингов на Болотной Япония бы ввела войска на Курилы, и через две недели там жители проголосовали бы за присоединение. Ситуации од…

Вы когда-нибудь поумнеете, а? Дебилы, бл#ть!!!

Российский военный эксперт Виктор Литовкин: Мы уничтожим турецкий черноморский флот за считанные часы  Ну-ну... Русско японская война начиналась с того, что народу твердо пообещали: "Что там той Японии, мы этих узкоглазых макак за месяц шапками закидаем!". Результат - "макаки" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Польская кампания 20-го года начиналась с того, что Тухачевский пообещал за две недели взять Варшаву и раз и навсегда разобраться с этими наглыми панами.  Результат - "наглые паны" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Финская война. Собирались "чухну белоглазую" поучить уму-разуму и победоносно взять Хельсинки за пару недель.  Снова. Результат - "чухна" устроила русским кровавую баню и позорное поражение. И только чудовищным напряжением всех сил и заплатив неимоверную цену москва добилась хоть кого-то результата.
Ну про 41-й год и про то, как русские были уверены, что легко будут бить "кол…

Аналіз законопроекту про особливий статус Донбасу. Читати Всім!!!!

Я спробував написати більш-менш безсторонній аналіз закону про особливий статус Донбасу. Вибачте, що довелось вирізати всі епітети "шозахуйня" чи "шотитворишсволоч". - згідно ст. 2 цього закону Законодавство України діятиме на території Донбасу не в повній мірі.  Що саме по собі означає, що ці територія "випадає" з української юрисдикції. Додатково цю тезу потверджують ст. 6, 8 та 9. - згідно ст. 5 цього закону склад прокуратури та судових органів призначаються фактично місцевою владою Донбасу. - згідно ст. 6 цього закону місцеві органи самоврядування визнаються юридично рівними Кабінету Міністрів та окремим міністерствам.  Тобто, місцева влада Донбасу перестає бути підпорядкованою центральній владі, і взаємодія між ними йде за допомогою окремо укладених угод. Додатково цю тезу потверджує ст. 8 та ст. 9. - згідно ст. 8 цього закону місцеві органи влади Донбасу отримують право на укладання власних міждержавних угод.  Саме це і ховається під евфемізмом "тр…