К основному контенту

Радянський Союз за п’ять тижнів: навіщо Путіну Крим

Президент Росії Володимир Путін не виключає введення покарання виправними роботами за приховування подвійного громадянства. Голова комітету Ради Федерації з бюджету і фінансових ринків Сергій Рябухін пропонує обмежити обіг долара. Уповноважена з прав людини Елла Памфілова вважає, що російські громадські діячі повинні припинити спиратися на думку Заходу з питань дотримання прав людини. Журналістка Уляна Скобейда впевнена, що Росія повернулася в Радянський Союз.

Це – майже випадкова добірка новин буквально за пару останніх днів. І вона дійсно свідчить, що окупація Криму може перетворитися для підданих Володимира Путіна в грандіозний обман, про масштаби якого вони навіть не підозрюють.Жителі вкраденої в України території вже починають розуміти, що їх обдурили. Пенсії виплачені зовсім не російські, а українські – тільки в рублевому еквіваленті. І це при тому, що підвищення цін на півострові неминуче хоча б тому, що доставка товарів через поромну переправу буде коштувати набагато дорожче. Про те, що кримчани після приєднання регіону до Росії стануть нев’їзними для всього світу, вони теж не підозрювали – організатори референдуму їм забули про це розповісти. Звичайно, можна зберегти українські паспорти і отримувати візи в Києві, але за це можна потрапити в російську в’язницю. Словом – для того, щоб легально виїхати в Європу, потрібно стати «нелегалом» у власному будинку.

Справжні масштаби кримського обману розкриють, коли стане ясно, що в Росії немає коштів для будівництва нових транспортних комунікацій і півострів остаточно перетвориться на забуту Богом і Путіним резервацію для пенсіонерів і корумпованих чиновників за зразком Південної Осетії чи Придністров’я.

Але кримський обман – дурниця в порівнянні з загальноросійським. Що вийшло в Криму? Що маргінали – російські шовіністи – стали «сіллю землі», а всі нормальні люди, які намагались працювати на благо Криму і України, перетворилися на маргіналів. Що сталося в Росії? Що маргінали – російські шовіністи – стали визначати політику, а всі помірковані і розумні представники суспільства стали, якщо не «націонал-зрадниками», то вже напевно маргіналами. Звідси не просто шовіністичний чад у ЗМІ, а й цілком конкретні кроки економічного і політичного характеру. Права людини дійсно скоро стануть «вітчизняними», тобто Росія вийде не тільки з рамок міжнародного права, а й з власних зобов’язань за актом Гельсінкі. Валютні заощадження можуть бути «добровільно» переведені в рублеві, а долари в панчохах оголошені поза законом. Ну і ті, у кого є другий паспорт – щоб у разі чого швидко змінити місце проживання на більш безпечне – виявляться мало не ворогами народу. Радянський Союз? Авжеж!

У московських експертних колах впевнені, що тільки такі жорсткі заходи можуть зберегти державу в ситуації майже неминучого економічного краху – і кримська авантюра була потрібна Володимиру Путіну виключно для мобілізації суспільства. Як, втім, і вся антиукраїнська істерія в цілому. Адже якщо в зубожілій Росії хтось захоче вийти на вулицю, він буде оголошений націонал-зрадником ще по дорозі на мітинг. І суспільство мовчазно погодиться з найжорсткішою версією придушення протестів. У Росії до Криму – в Росії Болотної площі – таке просто неможливо було собі уявити. Але Росія після Криму – це вже Радянський Союз. Тепер влада може дозволити собі все – і навіть більше.

Віталій Портников – київський журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Путінське покращення, або російський рай для кримчан


Популярные сообщения из этого блога

Владимир Познер: Дебилизмом попахивает

Вот не хотел писать ничего про Крым, точнее, хотел, но запрещал себе, потому что столько уже написано, и верных слов сказано, и вранья государства на поверхность вытащено, что и добавить вроде нечего. Но оказалось, что столько моих знакомых, которых я считал адекватными людьми, быстро запросились в бан на всех соцсетях, и показали такое свое лицо, которое не у каждого пенсионера на митинге коммунистов увидишь. Поэтому пишу этот пост и буду на него впредь ссылаться, чтобы не писать снова много букв. Я не буду опираться на чьи-то комментарии и слухи. У нас есть два факта — Украина скинула Януковича и Россия отжала у Украины Крым. Первое. Украина. Это другая страна, с другими законами, гражданами и федеральным устройством. То, что мы отжали у этой страны, пока в ней шли сложные процессы, полуостров, не делает этот процесс легитимным. Представьте, что во время митингов на Болотной Япония бы ввела войска на Курилы, и через две недели там жители проголосовали бы за присоединение. Ситуации од…

Вы когда-нибудь поумнеете, а? Дебилы, бл#ть!!!

Российский военный эксперт Виктор Литовкин: Мы уничтожим турецкий черноморский флот за считанные часы  Ну-ну... Русско японская война начиналась с того, что народу твердо пообещали: "Что там той Японии, мы этих узкоглазых макак за месяц шапками закидаем!". Результат - "макаки" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Польская кампания 20-го года начиналась с того, что Тухачевский пообещал за две недели взять Варшаву и раз и навсегда разобраться с этими наглыми панами.  Результат - "наглые паны" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Финская война. Собирались "чухну белоглазую" поучить уму-разуму и победоносно взять Хельсинки за пару недель.  Снова. Результат - "чухна" устроила русским кровавую баню и позорное поражение. И только чудовищным напряжением всех сил и заплатив неимоверную цену москва добилась хоть кого-то результата.
Ну про 41-й год и про то, как русские были уверены, что легко будут бить "кол…

Аналіз законопроекту про особливий статус Донбасу. Читати Всім!!!!

Я спробував написати більш-менш безсторонній аналіз закону про особливий статус Донбасу. Вибачте, що довелось вирізати всі епітети "шозахуйня" чи "шотитворишсволоч". - згідно ст. 2 цього закону Законодавство України діятиме на території Донбасу не в повній мірі.  Що саме по собі означає, що ці територія "випадає" з української юрисдикції. Додатково цю тезу потверджують ст. 6, 8 та 9. - згідно ст. 5 цього закону склад прокуратури та судових органів призначаються фактично місцевою владою Донбасу. - згідно ст. 6 цього закону місцеві органи самоврядування визнаються юридично рівними Кабінету Міністрів та окремим міністерствам.  Тобто, місцева влада Донбасу перестає бути підпорядкованою центральній владі, і взаємодія між ними йде за допомогою окремо укладених угод. Додатково цю тезу потверджує ст. 8 та ст. 9. - згідно ст. 8 цього закону місцеві органи влади Донбасу отримують право на укладання власних міждержавних угод.  Саме це і ховається під евфемізмом "тр…