К основному контенту

Під час проголошення незалежності Крим "йде" до складу Туреччини

Турецькі ЗМІ, посилаючись на договір, який підписали 230 років тому Османська та Російська імперії, стверджують, що якщо Крим проголосить незалежність, то він автоматично увійде до складу Туреччини.
Якщо Автономна республіка Крим оголосить про свою незалежність, то потрапить у турецьке підпорядкування. Про це повідомляє "Еспрессо ТВ" з посиланням на турецьку газету "Hurriyet Daily News".
За словами автора статті, про це свідчить договір, який підписали 230 років тому Османська та Російська імперії. Так, згідно з договором, підписаним російською імператрицею Катериною Великою 19 квітня 1783, Кримський півострів переходить зі складу Османської імперії до складу Росії.
"Проте одним з найважливіших є пункт, який передбачає умови про те, що півострів НЕ проголосить незалежність і не може бути переданий третій стороні. Інакше Крим повинен автоматично бути повернутий під егіду Туреччини", - стверджує автор.
Він зауважує, що ще в 1991 році, після розпаду СРСР і виникнення незалежної України, Туреччина вже мала формальне право повернути собі Крим.
"Проте уряд Туреччини, який тоді очолював Тургут Озал, враховуючи геополітичні зміни на півночі Туреччини і зміни загальної світової кон'юнктури, не став відстоювати цю позицію. Туреччина обмежилася тільки тим, що зажадала відновлення прав кримських татар, що проживають в Криму в меншості", - наводить витяг з публікації кримськотатарський агентство QHA.
Але якщо Крим захоче приєднатися до Росії, то йому для цього необхідно проголосити незалежність від офіційного Києва.
"І саме в цей момент, якщо відповідати всі нормам міжнародного права, Туреччина може заявити:" Беру під контроль управління Кримом ", - резюмував автор.
Також, інше джерело повідомляє:
Власкор телеканалу АТR в Туреччині Осман Пашаєв повідомив на своїй сторінці в Facebook про те, що в разі реалізації сценарію розвалу України Туреччина пред'явить претензії на Крим з посиланням одне з найбільш респектабельних турецьких видань Hürriyete.
"За Кючук-Кайнарджійського мирного договору від 19 квітня 1783 Туреччина може пред'явити права на півострів у разі спроби третьої сторони зайняти півострів або намір Криму оголосити незалежність", - цитує Пашаєв видання.
"АН-Крим" пише що в коментарі до повідомлення Пашаєва його колега Олексій Мустафін зауважив, що Кючук-Кайнарджийський договір був підписаний в 1774 році.
9 січня 1792 (29 грудня 1791 за старим стилем) був підписаний Ясський мирний договір, який завершив російсько-турецьку війну 1787-1791 рр..

Популярные сообщения из этого блога

Владимир Познер: Дебилизмом попахивает

Вот не хотел писать ничего про Крым, точнее, хотел, но запрещал себе, потому что столько уже написано, и верных слов сказано, и вранья государства на поверхность вытащено, что и добавить вроде нечего. Но оказалось, что столько моих знакомых, которых я считал адекватными людьми, быстро запросились в бан на всех соцсетях, и показали такое свое лицо, которое не у каждого пенсионера на митинге коммунистов увидишь. Поэтому пишу этот пост и буду на него впредь ссылаться, чтобы не писать снова много букв. Я не буду опираться на чьи-то комментарии и слухи. У нас есть два факта — Украина скинула Януковича и Россия отжала у Украины Крым. Первое. Украина. Это другая страна, с другими законами, гражданами и федеральным устройством. То, что мы отжали у этой страны, пока в ней шли сложные процессы, полуостров, не делает этот процесс легитимным. Представьте, что во время митингов на Болотной Япония бы ввела войска на Курилы, и через две недели там жители проголосовали бы за присоединение. Ситуации од…

Вы когда-нибудь поумнеете, а? Дебилы, бл#ть!!!

Российский военный эксперт Виктор Литовкин: Мы уничтожим турецкий черноморский флот за считанные часы  Ну-ну... Русско японская война начиналась с того, что народу твердо пообещали: "Что там той Японии, мы этих узкоглазых макак за месяц шапками закидаем!". Результат - "макаки" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Польская кампания 20-го года начиналась с того, что Тухачевский пообещал за две недели взять Варшаву и раз и навсегда разобраться с этими наглыми панами.  Результат - "наглые паны" устроили русским кровавую баню и позорное поражение.
Финская война. Собирались "чухну белоглазую" поучить уму-разуму и победоносно взять Хельсинки за пару недель.  Снова. Результат - "чухна" устроила русским кровавую баню и позорное поражение. И только чудовищным напряжением всех сил и заплатив неимоверную цену москва добилась хоть кого-то результата.
Ну про 41-й год и про то, как русские были уверены, что легко будут бить "кол…

Аналіз законопроекту про особливий статус Донбасу. Читати Всім!!!!

Я спробував написати більш-менш безсторонній аналіз закону про особливий статус Донбасу. Вибачте, що довелось вирізати всі епітети "шозахуйня" чи "шотитворишсволоч". - згідно ст. 2 цього закону Законодавство України діятиме на території Донбасу не в повній мірі.  Що саме по собі означає, що ці територія "випадає" з української юрисдикції. Додатково цю тезу потверджують ст. 6, 8 та 9. - згідно ст. 5 цього закону склад прокуратури та судових органів призначаються фактично місцевою владою Донбасу. - згідно ст. 6 цього закону місцеві органи самоврядування визнаються юридично рівними Кабінету Міністрів та окремим міністерствам.  Тобто, місцева влада Донбасу перестає бути підпорядкованою центральній владі, і взаємодія між ними йде за допомогою окремо укладених угод. Додатково цю тезу потверджує ст. 8 та ст. 9. - згідно ст. 8 цього закону місцеві органи влади Донбасу отримують право на укладання власних міждержавних угод.  Саме це і ховається під евфемізмом "тр…